Věnování
David Hyka New order - Blue Monday (Moreno J remix) Jste nejlepší denně vás posloucháme v práci i doma. Díky moc za to doporučuji všem známým mého okruhu. Dj Marvin Twenty 4 Seven - Slave To The Music Přátelé ta těchto místech se vidíme a dáme si pořádný RETRO MEJDAN. 5.7.2024 - LUKAVEC U FUNLKU OSLAVA 2 NAROZENIN RÁDIA 28.9.2024 - CITY CLUB ROŽNOV P.R. 11.10.2024 - ÁČKO OSTRAVA DUBINA A DALŠÍ SE BUDOU PŘÍDAVAT. MOC SE NA VÁS VŠECHNY TĚŠÍME DJ Sunny Real Mccoy - Love & Devotion RETRO DJ Rádio hledá sponzora pro svůj další rozvoj, vysílání v síti DAB+. DJ Sunny Sash! - Ecuador RETRO DJ Rádio is looking for a sponsor for its further development, broadcasting on the DAB+ network.

Hitovky z kazety

Monday - Sunday
access_time2:00 pm - 6:00 pm
DJ a Moderátor

DJ MARVIN

Background

Retro

DJ MARVIN TOP 10

Pořadem provází DJ MARVIN

Stay at the forefront of musical trends with "Top 40 Countdown," your definitive guide to the hottest tracks that are setting the airwaves ablaze. This show is your passport to the pulse of contemporary music, bringing you the songs that everyone is buzzing about. Each episode is a meticulously curated selection of chart-toppers, offering you an insider's look at the music that's shaping the current musical landscape. "Top 40 Countdown" […]DJ MARVIN OSTRAVA

“Odehrál jsem OLDIES FESTIVAL, KISS PARTY LIVE, jsem v tomhle skvělém rádiu a zahraji i pro Vás.” Volejte.

 

Jmenuji se David Beran a moje přezdívka je Dj Marvin. S hudbou jsem začal již v 18 letech. Mám rád hudbu 90 let až po současné taneční pecky.
Momentálně hraji v klubech jako Fenix Frenštát, City Club v Rožnov, Černý Orel ve Valmezu, Alabama Karviná, Green club Kopřivnice,. Mezi moje největší úspěchy jsou když jsem se mohl zúčastnit OLDIES FESTIVALU jako DJ a KISS PÁRTY LIVE jako DJ. A teď jeden z Dj´s a spoluzakladatel RETRO DJ RÁDIA OSTRAVA.

My name is David Beran and my nickname is Dj Marvin. I started playing music at the age of 18. I like music from the 90s to contemporary dance beats. I currently play in clubs such as Fenix Frenštát, City Club in Rožnov, Černý Orel in Valmez, Alabama Karviná, Green club Kopřivnice. Among my biggest achievements are being able to participate in OLDIES FESTIVAL as a DJ and KISS PARTY LIVE as a DJ. And now one of the Dj’s and co-founder of RETRO DJ RÁDIA OSTRAVA.

Váš DJ Marvin

Rate it

DJ a Moderátor

TOP LIST

 • Chart track

  1

  Bad Girls

  Donna Summer

  • cover play_arrow

   Bad Girls Donna Summer

 • Chart track

  2

  Generation Of Love

  Masterboy

  • cover play_arrow

   Generation Of Love Masterboy

 • Chart track

  3

  Good Vibrations

  Marky Mark And The Funky Bunch

  • cover play_arrow

   Good Vibrations Marky Mark And The Funky Bunch

Full tracklist

Užijte si hity 90. let s RETRO DJ Rádiem a nalaďte se na nejlepší párty všech dob !

chystaná párty

0%